Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul

Yasal Uyarı

  • Diyetkolik, Sağlık çalışanları, diyetisyen-egzersiz uzmanları ile danışanları bir araya getiren ve sağlıklı yaşam ürün ve hizmetleri sağlayan bir platformdur. Diyetkolik, platform üzerinden sunduğu ürün ve hizmetler ile kullanıcıları sağlıklı ve düzgün beslenme teknikleri konusunda bilgilendirmeyi ve kullanıcıların sağlıklı yaşam ideallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmayı hedefler. Her ne kadar Diyetkolik, kullanıcılarına sorduğu sorular neticesinde benzer özelliklere sahip kişiler için diyetisyen ve egzersiz uzmanlarının daha önce oluşturduğu diyet ve egzersiz listeleri ile eşleştirmeler yaparak uygun diyet ve egzersiz listelerini kullanıcıları ile paylaşıyor olsa da bu listeler de dâhil olmak üzere platform üzerinden sunulan bilgi ve tavsiye niteliğindeki tüm içerikler ve ürünler herhangi bir tıbbi tedavinin parçası olmadığı gibi Diyetkolik kullanıcıların bilgi ve beyanlarının doğruluğunu da kontrol etmez. Bu beyanlar doğrultusunda hazırlanan diyet liste ve programları ve bunlara ilişkin tavsiyelerin doğruluğundan, uygulanmasından Diyetkolik hukuki ve cezai sorumluluk kabul etmez. Platformun ve platform tarafından sağlanan ürünlerin kullanılmasından doğacak fiziksel, ruhsal, bilişim sistemi vs. ile alakalı maddi ve manevi zararlardan Diyetkolik sorumlu değildir. Ayrıca Diyetkolik, site üzerinden Danışanların, Diyetisyen’lere sağladığı bilgilerin doğruluğundan, Diyetisyenlerin danışanlara sağladığı bilgi, görüş, tavsiyelerin doğruluğundan sorumlu değildir ve bunları kontrol etmekle yükümlü değildir. Ayrıca Diyetisyen- Danışan arasındaki bilgi paylaşımı ve diyetisyenlerin sağladığı hizmet sonucunda herhangi bir fayda garantisi vermez, bu süreçte doğan veya doğması muhtemel zarar veya sağlık sorunlarından Diyetkolik sorumlu değildir.
  • İşbu yasal uyarı metninde açıklanan nedenlerle, platform üzerinden sunulan sağlıklı yaşam, düzgün beslenme, egzersiz gibi konulara ilişkin her tür bilgi ve içerikleri uygulamadan, herhangi bir diyet ve/veya egzersiz programına başlamadan veya hali hazırda devam etmekte olan programlarında değişiklik yapmadan önce mutlaka doktorunuza, diyetisyeninize ve egzersiz uzmanınıza danışın.
  • Diyetkolik, tıbbi tedavi hizmeti sunmadığından ve sadece sağlıklı yaşam hakkında bilgilendirme ve bu doğrultuda ürünler sağladığından sağlık sorunlarınızın varlığı halinde teşhis ve tedavi için mutlaka doktora danışın.
  • Diyetkolik, platformda gösterilen üçüncü şahıslara ait sunulmuş reklam ve içeriklerde yer alan diyet listesi, kilo kaybına vs. ilişkin ürün ve hizmetlerin doğruluğunu, güvenilirliğini teyit etmemektedir. Bu nedenle, bu şekilde bir ürün ve/veya hizmeti almadan önce mutlaka doktorunuza başvurun.
  • Diyetkolik işbu yasal uyarı metni üzerinde her zaman değişiklik yapılabilir. Söz konusu değişiklikler, site üzerinde sunulması ile yürürlüğe girer ve kullanıcılar platformu kullanmaya devam etmekle değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar.