Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul

Bazal Metabolizma Hızı Hesaplama

Bazal metabolizma, 12 saatlik açlık sonunda, dinlenme anında vücudunun yaşamsal fonksiyonlarını sürdürebilmesi için ihtiyacı olan enerjiyi gösterir.

Bilgileri Gir

Sonuç / Öneriler

Kilo (kg):

Boyu (cm):

Yaş:

Cinsiyet

HESAPLA

1

Online Diyetisyen Hizmeti

Diyetkolik üyesi onlarca diyetisyenden birini seçerek sana özel diyet planlarını takip edebilirsin. Bu hizmet ile diyetisyenine soru sorabilecek, yüz yüze ve online görüşmeler gerçekleştirebileceksin.*

* Soru hakları ve görüşme miktarları danışmanlık paketlerine göre farklılık gösterir.

Seçebileceğin diyetisyenlerden bazıları:

Selen Temur

Selen Temur

Diyetisyen

150.00 TL'den başlayan fiyatlarla

İncele
Gülçin Işık

Gülçin Işık

Diyetisyen

1250.00 TL'den başlayan fiyatlarla

İncele
İlke Kalaycı

İlke Kalaycı

Diyetisyen

400.00 TL'den başlayan fiyatlarla

İncele
Berre İncekara

Berre İncekara

Diyetisyen

450.00 TL'den başlayan fiyatlarla

İncele
Meryem Enginler

Meryem Enginler

Diyetisyen

750.00 TL'den başlayan fiyatlarla

İncele

2

Premium Üyelik

Premium Üyelik seçtiğinde; akıllı bir algoritma yüzlerce diyet planımız içinden metabolizmana en uygun planı belirler. Böylece sen de bütçene uygun sağlıklı bir diyet programına ulaşmış olursun.

BMH Hakkında

Vücudun uyanık olduğu süreçte, dinlenme anında ve 12 saatlik açlığının sonunda yaşamsal fonksiyonlarını devam ettirebilmek için ihtiyaç duyduğu minimum enerji miktarına bazal metabolik hız (BMH) denmektedir.

Metabolik süreçlerin devamlılığı için iç organlarımızın harcadığı enerjiye, yani bazal metabolik hıza besinlerin termik etkisi de dahildir. Besinlerin termik etkisi, besinlerin sindirimi için harcanan enerjidir. BMH kişiden kişiye farklılık gösterir ve vücut yüzeyi, cinsiyet, yaş, gebelik, kas kütlesi, büyüme, hormonal durumlar, uyku, çevre ısısı gibi faktörlerden etkilenir. Örneğin gençlerin bazal metabolizma hızı yaşlılardan, erkeklerinki ise kadınlardan daha fazladır.